خانه ریاضیات شهرضا
نشریه

 

       خیام دوفصل‌نامه‌ای علمی-تخصصی در زمینه ریاضیات است که تمامی حقوق مادی و معنوی آن متعلق به خانه ریاضیات شهرضا است و در حال حاضر اولین شماره از آن چاپ و در اختیار شما قرار دارد. این نشریه که به نام ریاضی‌دان بزرگ ایرانی، حکیم عمر خیام، زیبنده است با داشتن مجوز شماره 82506 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اخذ شماره شاپا 4890-2645 (ISSN) این فرصت را برای عموم علاقه‌مندان به علم ریاضی خصوصاً متخصصین، فارغ‌التحصیلان و معلمان محترم رشته ریاضی فراهم می‌آورد تا به بیان و اشتراک دیدگاه‌ها و آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی خود در این شاخه بپردازند..

      در حال حاضر نشریه خیام در دو بخش اصلی و ضمیمه (خانه ریاضیات) عرضه می‌گردد. بخش اصلی این نشریه به چاپ مقالات علمی باکیفیت در شاخه ریاضیات اختصاص دارد. تمامی مقالات ارسال شده به دفتر نشریه توسط هیئت تحریریه متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف و طراز اول کشور داوری و در صورت داشتن استانداردهای لازم و مد نظر نشریه، برای چاپ در شماره‌های آتی در نوبت چاپ قرار خواهند گرفت. مخاطبین مقالات نشریه طیف وسیعی از علاقه‌مندان شامل دانش‌آموزان سال‌های آخر متوسطه، معلمان، فرهنگیان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ریاضی، سایر رشته‌های مرتبط از جمله آمار، حسابداری، فیزیک، علوم کامپیوتر و ... و در مجموع علاقه‌مندان به مسایل تحقیقاتی و پژوهشی شاخه‌های مختلف ریاضیات خواهند بود. نگرش کلی نشریه برای چاپ مقاله در تمامی زیرشاخه‌های ریاضی و دیگر شاخه‌های مرتبط با آن اعم از موارد زیر است:

  • آموزش ریاضی و تجربه‌های تدریس
  • ریاضیات محض (جبر، آنالیز، هندسه، توپولوژی و ...)
  • ریاضیات کاربردی (آنالیز عددی، بهینه‌سازی، مالی، ترکیبیات، نظریه بازی و ...)
  • کاربرد ریاضیات در سایر علوم

      با توجه به اخذ مجوز چاپ از وزارت محترم ارشاد و فرهنگ اسلامی، بدیهی است که مقالات چاپ شده در این نشریه حائز حداقل امتیازات پژوهشی برای علاقه‌مندان خواهد بود.

      کلیه پژوهشگران، فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و دانش ­آموزان علاقه­ مند به چاپ آخرین دستاوردهای پژوهشی خود در زمینه‌های مختلف ریاضیات می­ توانند مقالات خود را به سایت:  khayam.shahrezamath.ir ارسال نمایند. تاییدیه دریافت فایل مقاله ظرف مدت پنج روز کاری برای نویسندگان ارسال خواهد شد (لطفا در صورت عدم دریافت نامه تاییدیه با دفتر خانه ریاضیات شهرضا تماس بگیرید). تمامی مقالات ارسالی پس از طی روند داوری توسط هیئت تحریریه و در صورت داشتن استانداردهای لازم مورد پذیرش و در نوبت چاپ قرار خواهند گرفت. بر اساس هماهنگی­های صورت گرفته، در آینده نزدیک کلیه امور مربوط به نشریه از جمله دریافت مقالات و روند داوری­ آن­ها از طریق همین وبسایت انجام خواهد شد.

     شایان ذکر است که روند داوری و بررسی مقالات و همچنین چاپ آن‌ها (در صورت پذیرش نهایی) در مجله خیام در حال حاضر رایگان است. همچنین، توجه داشته باشید که تمامی مقالات می‌بایست در نرم‌افزار MSWord با فونت نازنین 12 و  حداکثر در پنج صفحه همراه با مشخصات زیر ارسال شوند.

  • عنوان مقاله
  • نام و نام خانوادگی نویسنده (یا نویسندگان)
  • محل کار و رایانامه نویسنده (یا نویسندگان)

مشخصات شماره اول از نشریه خیام (پاییز 1397)

مجوز چاپ: 82506 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شاپا (ISSN): 4890-2645

 

صاحب امتیاز: خانه ریاضیات شهرضا

مدیر مسئول: زهرا شریف­زاده

کارشناس: سمیرا افلاکی

هیئت تحریره: دکتر فهیمه کلاهدوز (مرکز تالیف کتب درسی (آموزش ریاضی))

                  دکتر مسعود سبزواری (دانشگاه شهرکرد (هندسه))

                  دکتر مهدی سبزواری (دانشگاه کاشان (آنالیز عددی))

                  دکتر احمدرضا یزدانیان (دانشگاه سمنان (ریاضیات مالی))

طراح: وحید عشقی