خانه ریاضیات شهرضا
برگزاری اولین همایش استانی آموزش ریاضیات و خلاقیت

  اولین همایش استانی آموزش ریاضیات و خلاقیت روز پنجشنبه 22 تیرماه در دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد برگزار شد. هدف از برگزاری این همایش که به همت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، خانه ریاضیات شهرضا و اداره آموزش و پرورش شهرستان شهرضا، با شرکت بیش از 200 نفر از فرهنگیان، دانشگاهیان و فرهیختگان سراسر استان اجرا گردید، فراهم آوردن بستری مناسب برای تبادل نظرات و تعامل بین آموزش­گران ریاضی و ارائه پژوهش­ها و تجربیات آموزشی در حوزه­های آموزش ریاضی بود. سعی کلیه دست­اندرکاران، برگزاری همایشی جامع منطبق با استاندارهای موجود با اهداف زیر بوده است:

·        تبادل نظر و اطلاعات پژوهشی بین دست­اندارکاران آموزش استان و آشنا کردن هر چه بیشتر این عزیزان با اصول برگزاری همایش­ها با استانداردهای آموزش عالی.

·        پایه­گذاری و برگزاری اولین دوره از همایش پژوهشی که می­تواند با برگزاری و ارتقای مستمر طی سال­های آینده (البته به شرط مساعدت و حمایت مسئولین محترم ذی ربط) زمینه­ساز معرفی شهرستان شهرضا و استان اصفهان به­عنوان مناطقی پیشرو در زمینه پژوهش آموزش ریاضی باشد.

·        دعوت از اساتید برجسته آموزش ریاضی برای ایراد سخنرانی و ارائه کارگاه به­منظور آشنایی معلمین و فرهنگیان محترم استان با روش­های روز آموزش ریاضی و بحث و تبادل نظر با ایشان از طریق پرسش و پاسخ رودررو.

·        تبادل تجربیات خلاقانه آموزش­گران که در طی سال­ها آموزش در کلاس­های درسی به­دست آمده­ و می­توانند برای سایرین نیز بسیار مفید باشند.

سخنرانان مدعو این همایش، جناب آقای دکتر ابراهیم ریحانی مدیر گروه ریاضی دفتر تالیف کتب درسی، سرکار خانم دکتر زهرا رحیمی و جناب آقای سعید حق­جو از اعضای این دفتر بودند که با ارائه سه کارگاه جامع، شرکت کنندگان از سراسر استان را با آخرین روش­ها در شاخه آموزش ریاضی و همچنین آخرین تغییر و تحولات کتب درسی آشنا کردند. به­علاوه، از میان حدودا 50 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش، 23 مقاله به­صورت سخنرانی کوتاه و 15 مقاله به­صورت پوستر پذیرفته و در حین برگزاری همایش ارائه گردید. مجموعه این مقالات در کتابچه الکترونیک "مجموعه مقالات همایش" گردآوری و در اختیار عموم شرکت­کنندگان قرار گرفت.

از دیگر برنامه­های همایش، مراسم تجلیل و قدردانی از زحمات دبیران ریاضی بازنشسته شهرضا بود که این کار شایسته و فرهنگی (که به ابتکار خانه ریاضیات انجام شد) مورد توجه و استقبال تمامی شرکت کنندگان قرار گرفت.

 

لازم به ذکر است که همایش مذکور از حمایت­ها و دلگرمی­های شهردار محترم، جناب آقای دکتر جافری و شورای محترم شهر نیز برخوردار بوده است.

برگزار کنندگان

خانه ریاضیات شهرضا

اداره کل اموزش و پرورش استان اصفهان

مدیریت اموزش  و پرورش شهرستان شهرضا

سخنرانان مدعو

دکتر ابراهیم ریحانی مدیر گروه ریاضی دفتر تالیف کتب درسی

دکتر زهرا رحیمی عضو گروه  ریاضی دفتر تالیف کتب درسی

سعید حق جو عضو دفتر گروه ریاضی دفتر تالیف کتب درسی

 

برنامه های اجرا شده در همایش

برگزاری سخنرانی و کارگاه با حضور سخنرانان مدعو

ارائه 23 مقاله با عناوین مختلف به صورت سخنرانی

ارائه 15 مقاله به صورت پوستر  

با شرکت 230 نفر ازفرهیختگان،اساتید و دبیران ریاضی استان اصفهان

تجلیل از دبیران بازنشسته شهرضا توسط خانه ریاضیات شهرضا

تهیه و تدوین مجموعه مقالات همایش